Bakterie w pochwie

whitesession / Pixabay

Problemy po stronie narządów intymnych dotykają praktycznie każdą kobietę. Zmiany hormonalne, menopauza, antybiotykoterapia oraz współżycie seksualne sprzyjają pojawianiu się rozmaitych chorób. Jedną z częstszych przypadłości jest bakteryjne zakażenie pochwy.

Wdrożenie stosownego leczenia to podstawa, bowiem infekcja lubi powracać. Trzeba zatem zadbać o higienę, zastosowanie odpowiednich preparatów łagodzących objawy i skutecznie radzących sobie z bakteriami, ale i stanowiących klucz do profilaktyki.

Kuracja będzie skuteczna tylko wtedy, gdy zostanie ustalone, jakie bakterie zaatakowały narządy rodne. Wykonuje się badanie ginekologiczne, ale i badania laboratoryjne. Bakteryjne zakażenie pochwy może wymagać zastosowania specjalnych preparatów nie tylko przez kobietę, ale i jej partnera, by podczas współżycia nie doszło do rozprzestrzeniania się bakterii.
https://www.multi-gyn.com.pl/dolegliwosci/jak-leczyc-bakteryjne-zakazenie-pochwy/

 

Wizyta u ginekologa jest więc koniecznością, ponieważ samodzielnie i na podstawie objawów nie da się ustalić, z jakimi bakteriami mamy do czynienia.