Kosmetyki naturalne – hit czy mit?

teinramones / Pixabay

Kremy i balsamy pochodzenia naturalnego podbijają światowe rynki. Czemu się tak dzieje? Aktualnie panuje trend powrotu do natury. Po czasach fascynacji sztucznymi składnikami, wypełniaczami, modyfikowanymi i przetworzonymi produktami, świat zawrócił i dostrzegł na nowo piękno płynące z natury.

Kosmetyki naturalne różnią się od tradycyjnych doborem surowców. Teoretycznie produkty pozyskiwane naturalnie są dla nas lepsze i to właśnie ich powinniśmy używać. Dodatkowo kosmetyki naturalne pozbawione są sztucznych barwników, konserwantów i syntetycznych kompozycji zapachowych. Coraz częściej spotykamy informację o braku silikonów i parabenów. Jest to oczywiście bardzo korzystna zmiana. Takie kosmetyki są skuteczniejsze, a ich działanie jest bezpieczne dla naszego organizmu.

 

Jednak istnieje szereg minusów. Zaliczyć do nich możemy przede wszystkim krótki termin przydatności. Takie kosmetyki przez swój skład pozbawiony konserwantów nie mogą długo stać na naszej półce. Cena również jest bardzo istotna. kosmetyki naturalne są zwykle dużo droższe od drogeryjnych, tradycyjnych kosmetyków. Proces ich wytwarzania jest bardziej skomplikowany a pozyskiwanie surowców wymaga większych starań niż syntetyzowanie ich.

Koniecznie odwiedź stronę : https://www.orientana.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*