Ceny okularów z soczewkami fotochromowymi

Osoby borykające się z wadami wzroku wiedzą jak trudne jest dopasowanie odpowiednich okularów. Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy trzeba wybrać szkła przeciwsłoneczne, które jednocześnie będą dopasowane do wady wzroku. Soczewki fotochromowe mogą okazać się w tym kontekście bardzo ciekawym rozwiązaniem, które nie dość, że przyniesie określone rezultaty medyczne, to jeszcze będzie bardzo praktyczne i wygodne w kontekście codziennego użytkowania okularów.

Czym są i jak działają soczewki fotochromowe?

Soczewki fotochromowe są zrobione ze specyficznego typu szkła, który przyciemnia się wraz z wzrostem intensywności padania promieni słonecznych. Szkło soczewki reaguje na promienie ultrafioletowe, które emitowane są przez słońce. Użytkowanie tego rodzaju soczewek w praktyce oznacza, że szkła będą się przyciemniać wraz z tym, jak użytkownik będzie wystawiał się na działanie promieni słonecznych oraz rozjaśniać, gdy promienie słoneczne będą mniej intensywne. Takie rozwiązanie umożliwia chodzenie w jednych okularach przez cały dzień i wyklucza konieczność zmiany okularów wraz z wychodzącym słońcem.

Zakres cenowy soczewek fotochromowych

Okulary z soczewkami tego typu nie należą do najtańszych, jednak trzeba pamiętać, że jest to jednorazowa inwestycja, która znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie. Soczewki fotochromowe, które są stosowane w klasycznych okularach to koszt wahający się od około pięciuset złotych do tysiąca złotych lub nawet nieco więcej w bardziej skomplikowanych przypadkach. Cena jest zależna od kilku czynników, takich jak grubość szkła czy zakres przyciemniania się szkieł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*