Recepta na ból pleców

Z wiekiem nasze kości stają się wrażliwsze. Aby doprowadzić do poważnego urazu, wcale nie musimy być ofiarą wypadku – wystarczy, że nasz tryb życia wymaga od nas intensywnej pracy, która z biegiem czasu może nadwyrężyć kręgosłup. Nie musi być to praca fizyczna, wśród osób uskarżających się na bóle pleców, zaskakująco duży odsetek to ludzie zatrudnieni w biurach. Liczne godziny spędzone nachylając się nad biurkiem mogą mieć druzgocące skutki dla kości i stawów, lecz rzucenie pracy z tego powodu nie wchodzi w grę. Co można zrobić z taką dolegliwością?

Zdrowy sen i dobry materac

Doktorzy i terapeuci często wychodzą z propozycjami leczenia, które wymagają od nas licznych wyrzeczeń. Codzienna, kilkugodzinna rehabilitacja jest co prawda zdrowa, lecz nie każdy może pozwolić sobie na wygospodarowanie choćby kilkudziesięciu minut w ciągu doby. Wcale nie trzeba się męczyć, aby przywrócić swój kręgosłup do dobrej kondycji – w gruncie rzeczy, rozwiązanie tego problemu jest całkiem przyjemne. Wystarczy zainwestować w nowy materac!

Jaki wpływ na nasze plecy ma materac?

Spędzając znaczną część doby w łóżku, dobrze jest zadbać o komfort. Nie jest to wyłącznie kwestia wygodnej pozycji, ale też stabilnego wsparcia. Warto jest zainwestować w wysokiej jakości materac tempur, który nie zapadnie się pod naszym ciężarem. Egzemplarz z górnej półki powinien adaptować się do naszej sylwetki, reagując na nacisk oraz temperaturę ciała w celu przybrania optymalnej formy. Nie da się tego osiągnąć przy pomocy zwykłych sprężyn.