Jakie soczewki kontaktowe stosować przy dalekowzroczności?

Szkła kontaktowe to rozwiązanie coraz chętniej wybierane przez osoby cierpiące na wady wzroku. Są znacznie wygodniejsze od tradycyjnych okularów, ponieważ nie parują i nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności. W soczewkach można bez obaw uprawiać wszelkiego rodzaju sporty, również te wodne i zimowe. Nie przeszkadzają również w korzystaniu z modnych okularów przeciwsłonecznych. Dodatkowo, dzięki soczewkom można zmienić kolor tęczówki oka. Kolorowe szkła kontaktowe dostępne są również w przypadku modeli korekcyjnych, co dla wielu osób było prawdziwą rewolucją.

Dalekowzroczność – jakie szkła wybrać?

Na rynku można znaleźć wielu producentów szkieł kontaktowych korekcyjnych wysokiej jakości. Wybór konkretnego modelu często wynika z personalnych przyzwyczajeń. Dzisiaj wszystkie soczewki są bardzo dobrze uwodnione i przepuszczają powietrze, dzięki czemu oko może oddychać i nie odczuwa dyskomfortu. Suche soczewki powodują przecież łzawienie i zaczerwienienie. Najważniejszą kwestią jest dopasowanie soczewek, które stosuje się odpowiednią ilość czasu. Zdaniem większości specjalistów najlepszym rozwiązaniem są szkła jednorazowe, które stosuje się przez jeden dzień. Są opcją higieniczną, nie wymagają czyszczenia i przechowywania w odpowiednich warunkach. Zdejmuje się je po całym dniu i wyrzuca. Najmniej lekarze polecają soczewki, które nosi się bez przerwy przez dłuższy czasu i w których się śpi. Zdecydowanie negatywnie wpływają na kondycję oka.

Więcej przeczytasz na: https://coopervision.pl/o-soczewkach-kontaktowych/czym-s%C4%85-soczewki-kontaktowe

Jak poznać, że soczewki są źle dopasowane?

Pacjenci cierpiący na dalekowzroczność coraz chętniej wybierają szkła kontaktowe. Jeżeli pojawi się jakiś problem z okiem, zwykle oznacza to nieprawidłową higienę soczewek i oka, ale może też wynikać z innych rzeczy. Bywa, że soczewka posiada mikrouszkodzenie, które może być bardzo bolesne dla oka i powodować niewielkie rany, które w rezultacie prowadzą do powstania stanu zapalnego. Każda ropa, silne łzawienie, czy ból świadczą o tym, że dzieje się coś złego im oko wymaga konsultacji.